دیوارهای پارتیشن

پارتیشن

یکی از ویژگی های برتر و مهم پارتیشن استفاده از آن به عنوان دیوار است که می تواند در ادامه هر دیواری به جداسازی فضا کمک کند. استفاده از یک پارتیشن دو جداره می تواند گزینه بهتری نسبت به یک پارتیشن تک جداره باشد، زیرا نه تنها پارتیشن دو جداره تفاوتی با یک دیوار از نظر کارایی ندارد، بلکه مزایایی به مراتب بیش از آن خواهد داشت، قابل حمل بودن، به راحتی تغییر دادن آن، کم حجم تر بودن آن و در نهایت اینکه فضای کمتری را اشغال می کند و استفاده بهتری از فضا را ممکن می سازد.

برخی استفاده از دیوارهای پارتیشن را در ذیل شرح می دهیم:

  1. در مراکز اموزشی مانند آموزشکده ها و دانشگاه ها، فضای برخی کلاس ها به دلیل تعداد زیاد دانشجویان، بزرگ در نظر گرفته شده است که در صورت لزوم گاهی به این همه فضای بزرگ نیاز نخواهد بود، به همین دلیل از پارتیشن برای کوچک تر کردن فضا به دو فضای مجزا استفاده می کنند تا از کلاس بتوان بهره بهتری برده شود. استفاده از پارتیشن دو جداره در این زمان توصیه مهمی است، زیرا پارتیشن دو جداره مانع نعکاس صدا به فضای خارجی خود می گردد و دقیقا عملکردی مشابه به دیوار آجری دارد.
  2. اتاق ها و سالن های بزرگ می توانند با پارتیشن (از هر نوع جنس یا بافتی) تفکیک شوند تا برای خنک نگه داشتن یا گرما نگه داشتن فضا انرژی زیادی لازم است که با یک پارتیشن تک جداره یا حتی استفاده از یک پارتیشن دو جداره (از شیشه، چوب، پارچه یا هر بافتی که متناسب با سلیقه شما باشد) می توان مصرف انرژی را کاهش داد. پارتیشن متحرک می تواند ایده خوبی برای چنین موضوعی باشد.
  3. برای ایجاد فضای بیشتر در خانه جهت بازی کودکان یا فضایی برای مطالعه و انجام وظایف مدارس می تواند پارتیشن نقش مفیدی ایفا کند. این باعث می گردد، فرزندان نسبت به انجام وظایف خود راغب تر باشند و از طرفی احساس خوشایندی در اجرای وظایف خود پیدا کنند. همچنین آن ها با دیدن فضایی که می توانند به صورت تخصصی از آن بهره بگیرند، احساس مسئولیت، احساس نظم و انضباط در ان ها تقویت می شود و به دنبال آن رضایت شما را جلب خواهند کرد.
  4. در ادرات و سازمان ها پارتیشن برای جلوگیری از ورود اشخاص کمک بسیاری خواهد کرد، زیرا این باعث می گردد که دسترسی افراد به اسناد، مدارک و اطلاعات (به ویژه محرمانه) محدود شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *