Untitmmmled-1

 

پارتیشن

ساج پارتیشن خالق فضای خانه است و همان طور که می دانید فضا اولین عنصر مورد استفاده برای طراحی داخلی محسوب می شود. طراح به فضا و آنچه همانند پارتیشن به خلق فضا کمک می کند تا به این گستره بی شکل، نمایی زیبا و انحصاری دهد.

وقتی در فضایی از خانه یا ساختمان قرار می گیرید، در حقیقت شما در مکانی هستید که هویت اصلی آن را فضایی تشکیل داده است که با دیوارها، پنجره های، در و پارتیشن مشخص شده است. اینکه چگونه فضا تشکبل می شود و ابعاد مکعبی، دایره ای، کوچک یا بزرگ باریک یا گستره به خود می گیرد، در طراحی داخلی اهمیت زیادی پیدا می کند. طراحی داخلب شامل یک برنامه ریزی، هماهنگی، نقشه کشی، معماری و طراحی فضای داخلی یک ساختمان است. نظرات، عقاید و نحوه کار بر این فضا مفاوت است و بر فعالیت ساکنان آن چه از لحاظ روحی و چه از لحاظ فیزیک تأثیر می گذارد.

استفاده در مواد به کار گرفته شده در ایجاد فضا می تواند یکی دیگر از موارد مورد بحث و اهمیت باشد. دکوراسیون داخلی در فضایی که با دیوارها، پارتیشن، سقف، کف و درب آن نمای خود را نشان می دهد. می تواند با چیدمانی مدرن، یا سبکی سنتی آراسته گردد. دیوارها می توانند به رنگ های مختلف یا با پوششی از دیوار پوش ها، همانند کاغذ دیواری آراسته گردند. کف پوش چوبی، سرامیکی در رنگ بندی مختلف نمای کف را هماهنک تر و زیباتر جلوه خواهد داد. استفاده از پارتیشن چوبی، فانتزی در انواع پارتیشن دو جداره و پارتیشن تک جداره و پارتیشن اداری کمدهای ویترنی، قفسه ای و استفاده از وسایل و اثاثی که بسته به سلیقه شما می تواند متفاوت و متغییر باشد. بنابراین مطلقه نمی توان طرحی به کار رفته شده در یک دکوراسیون را موفق یا بالعکس ناپسندیده عنوان کرد. هر طرحی که در طراحی داخلی اجرا می شود، براساس یک سری پارامترهای تعیین شده و مهندسی شده، پیاده سازی شده است که مورد قبول افرادی بوده است که آن را مورد پسند قرار داده اند و این نکته ای بسیار مهم و کلیدی می باشد. یکی از ویژگی ها و مشخصه هایی که طراحی دکوراسیون را موفق می سازد و مورد پسندیده همه نوع سلیقه ای قرار می دهد، هماهنگی و تناسب است که در شرایط موجود و در دسترس، جلوه ای نوین و زیبا به خود گرفته است و شرایطی مطلوب را پیش آورده است.

از آنجایی که هدف از اجرای دکوراسیون داخلی زیباتر و ایجاد تغییرات در طراحی داخلی اهمیت دارد و بر بهبود آرامش روانی اثر گذار است، می توان دلایل موفقیت یک طرح را چنین دسته بندی کرد:

  1. یک طرح خوب و موفق است؛ آن طرح به خوبی کار می کند.
  2. یک طرح خوب و موفق است؛ مطابق با استطاعت شماست.
  3. یک طرح خوب و موفق است؛ از نظر اقتصادی به صرفه و از نظر دوام کارآمد است.
  4. یک طرح خوب و موفق است؛ فضا را زیباتر کرده است.
  5. یک طرح خوب و موفق است، باعث تقویت روحی و روانی شما و دیگران می شود و به شما انرژی دهد.
  6. یک طرح خوب و موفق است؛ تداعی مکانی خاطره انگیز است.
  7. یک طرح خوب و موفق است؛ حاصل تخصص، خلاقیت و صاحبان سلیقه است.