کاربردهای پارتیشن ها

پارتیشن

دیوار ها پسزمینه ای برای اسباب و اثاثیه و ساکنان یک اتاق فراهم می کند، یعنی اگر به عنوان مثال دیوارها مات و یا دودی و یا سفید باشند، به عنوان یک صفحه سفید پشتی دربرابر عناصر داخل اتاق، بی حالت عمل می کنند، در حالی که اگر شکل و طرح و بافت دیوارها بی نظم و رنگشان شاد باشند، فعالتر عمل می کنند. ارتباط پارتیشن دیوارها به دو صورت است یا دیوارها برای یک پارتیشن به صورت پس زمینه عمل می کنند یا بخشی از یک را تشکیل می دهند.

پارتیشندوجداره

دیوارهایی که رنگ روشن دارند نور را به طرز بهتری منعکس می کنند. رنگ های روشن و گرم به دیوارها گرما می بخشند، در حالی که رنگ های روشن و سرد دیوارها به وسعت اتاق می افزایند. برای انتخاب رنگ پارتیشن ، متناسب با رنگ دیوار باید دقت بسیاری نمود، اگر از پارتیشن به عنوان بخشی از دیوار برای جداسازی فضا استفاده می شود، رنگ را متناسب و همانگ با رنگ دیوار در نظر بگیرید. اما اگر قرار است همچون اثاثیه دیگر، دیوار پس زمینه ای باشد که پارتیشن به موازات آن قرارداده داده شده و بخشی را تفکیک کرده است، می بایست برای دیده شدن و جلوه کردن پارتیشن از رنگی استفاده کنید که بر رنگ دیوار متضاد باشد.

پارتیشن تک جداره

بافت دیوار به میزان نوری که دیوار آن را بازتابانیده و یا جذب می کند تأثیر می گذارد. دیوارهای صاف، نور بیشتری را منعکس می کند و دیوارهایی که بافت ویژه ای دارند متمایل به پراکندن نور هستند.

پارتیشن، اسباب و اثاثیه ای که به شکل عمود ساخته می شوند در صورتی که مستقل، دو وجهی و یا دارای پشتی کامل باشند، می توانند همچون یک دیوار عمل کنند و مورد استفاده قرار گیرند. پارتیشن از آن جهت که شباهت بسیاری به دیوار دارد یعنی غالباً نقش یک دیوار را ایفا می کند و با جداسازی فضا، فضایی جدید را به وجود می آورد، به اندازه یک دیوار دارای اهمیت است.چه از نظر رنگ آمیزی و چه از نظر انتخاب نوع و انتخاب بافت. انتخاب پارتیشن دو جداره و یا در برخی موارد انتخاب پارتیشن تک جداره در نصب و اجرای پارتیشن مورد بررسی است. علاوه بر این انتخاب بافت و جنسی مناسب از نظر کیفیت و از نظر تناسب با دیوراها، اسباب و اثاثیه مورد استفاده، مهم خواهد بود.

همان طور که پوشش دیوار می تواند از انواع مختلف، چوب، تخته سه لا، صفحه کچی، کاشی سرامیک و … انتخاب گردد، پارتیشن نیز می تواند در بافت های مختلف تهیه شود، از جمله، انواع پارچه و کتان، انواع چوب، شیشه، آلومینیوم و … قابل انتخاب است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *